LVIV.COM

Взаємодія з корпораціями: кілька порад для молодих компаній

Взаємодія з корпораціями: кілька порад для молодих компаній
Львівська бізнес школа УКУ
Блог Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS). Про бізнес у всіх його аспектах.

У чому перевага стартапів над компаніями? А компаній перед стартапами? Навіщо взаємодіяти і як побудувати ефективне партнерство? Про це пише у своєму новому блозі CEO у The Ukrainians, учасник Магістерської програми з інновацій та підприємництва Тарас Прокопишин на онові прослуханого навчального курсу «Big Business & Startups cooperation» викладачки Оксани Гошви.


Згідно зі статистикою, 59% CEO компаній відчувають ризик конкуренції з «гаражними компаніями». У той це час, 90% взаємодій між великими і маленькими компаніями закінчуються провалами. Як побудувати ефективну взаємодію й увійти у 10% успішних колаборацій? Ось декілька порад для молодих компаній, які хочуть взаємодіяти з великими компаніями:

Взаємодія з корпораціями: кілька порад для молодих компаній

Дослідіть «точки болю» потенційного партнера

Ви вже точно знаєте, якими є ваші ключові компетенції, але спочатку важливо детально зрозуміти вашого потенційного ідеального клієнта й скласти перелік усіх, із ким ви могли б співпрацювати. Із загального списку оберіть кількох найімовірніших партнерів — наприклад, ті компанії, центральний офіс яких розташований у вашому місті або у комунікації з якими ви зможете використати «теплий контакт». Далі спробуйте з’ясувати, якими є основні проблемні ділянки у роботі (або організації робочого процесу) компанії й нейтралізувати «больові точки».

Приходьте з готовим рішенням, а не ідеєю

Перевагою великих компаній є системність: чіткі процедури й правила прийняття рішень. Тому важливо приходити на першу робочу зустріч щодо потенційної взаємодії із максимально готовим продуктом або робочим рішенням. Навряд чи розмова щодо співпраці буде продуктивною, якщо ви лише розповідатимете про те, що створите через кілька місяців. Важливо одразу пропонувати рішення, яке допоможе компанії стати інноваційнішою чи отримізувати бізнес-процеси.

Будьте реалістами

Все частіше ми чуємо про компанії та організації, які хочуть «змінити світ на краще». Загалом це дуже правильно, але варто говорити про конкретні речі й акцентувати увагу на рішеннях.

Будьте швидкими, але передбачуваними

Однією із переваг стартапу є пристрасть до справи й готовність працювати над продуктом 24/7. Це чудово, але важливо бути передбачуваним для партнера. Провали у комунікаціях, недотримання дедлайнів чи невідповідність готового продукту очікуванням однозначно не сприятимуть ефективній взаємодії між вашим стартапом і великою компанією. Для корпорацій дуже важливими є «quick wins» та конкретні й вимірювані результати.

Будуйте win-win взаємодію

Дуже важливо, аби ви сприймали взаємодію не лише як потенційну вигоду для себе/компанії, а й як можливість створити додану цінність для партнера. Найімовірніше успішна та конструктивна взаємодія пізніше перетвориться у наступні проекти.

До слова, до 31 травня триває рання реєстрація на Магістерську програму з інновацій та підприємництва. Деталі за посиланням

Lviv Business School (LvBS) LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають