LVIV.COM

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌
Андрій Іванович

Встаєш зранку. Виходиш на вулицю. Чекаєш маршрутку, в яку до тебе встигло підсісти ще кілька десятків львівців. Старанно впихуєшся, однією рукою дістаєш гроші і молишся, щоб тобі все-таки передали решту… Дістало! Пора розробити тактику і діяти з розумом, бо за свої 4 гривні тепер вже 5 гривень ти маєш право на комфорт! 


Підготовка

Завжди готуйся звечора! Пам’ятай: важко в навчанні, зате легко в бою (а львівські маршрутки то ще та зона бойових дій).

 1) Стань гуру камасутри по-львівськи.

Або якщо простіше – вивчи всі пози, в які доведеться скластися під час поїздки. Добре треноване тіло краще перенесе фізичні навантаження, а їх в маршрутці, що в зал не ходити. Ось тобі кілька варіантів – тренуйся щодня, в кожній позі треба витримувати хоча би по п’ять хвилин.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌 Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

 2) Навчися сідати на шпагат.

Крім добре вивчених поз, тобі ОБОВ’ЯЗКОВО треба мати добру розтяжку. Ти ж пам’ятаєш, що неможливо сидіти біля мужиків, які розставляють ноги і займають кілька місць одразу. Тепер ти в курсі, що вони не рагулі, а справжні тактики, які бережуть свій особистий простір.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

 3) Підготуй плейлист на час дороги.

Погодься, що їхати в маршрутці без навушників – це приректи себе на вислуховування скандалів водія і пільговиків. А переключати пісні, коли тебе законсервували як шпротину, зовсім незручно. Тут все просто: визнач, скільки часу ти проводиш у дорозі і підбери пісні, які супроводжуватимуть тебе в цей час. Бажано слухати хардкорну музику, яка зробить з тебе справжнього МОНСТРА, але про це згодом.

Якщо зовсім впадлу обирати – Твій бро рекомендує:

 4) Підготуй 4 гривні 5 гривень :'(. 

Це навіть не обговорюється. Невже тобі не набридло тремтіти і думати, чи тобі передадуть решту з 5-ти з 10-ти чи 20-ти? Заготуй кілька варіантів (і копійками, і по гривні, і по дві) та поклади їх в кишеню для швидкого доступу. А щоб зекономити час, не треба передавати їх зі словами “Візьміть, будь-ласка”. Жбурни гроші прямо у водія! Покажи, хто тут батя! Бо інакше хтось інший тебе обжене і займе найліпше місце біля вікна.

Вдома натренуй влучність і дальність кидка. Копійки або купюри обирай в залежності від вредності водія.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

 5) Сумка.

Забудь про дамські сумочки і поштарки через плече. Тільки рюкзак, тільки хардкор! Але пам’ятай, що штурмувати людський потік з тараном за спиною все ж не варто, бо в тебе легко можуть щось спиздити (але якщо ти камікадзе, то дєрзай).

Найкраще ховати рюкзак спереду або під рукою, але можна підійти до ситуації з креативом. Купи великий карабін, причепи його до рюкзака та свого поясу і ПРОФІТ – і руки вільні, і рюкзак в безпеці.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

6) Вчись працювати з провокаторами.

Вони є всюди. То водій не зупинив там де треба, то задні не відкрили. Саме тоді приходять скандалісти, які волають на всю маршрутку і тривожать твою тонку душевну організацію.

Щоб не попасти під гарячу руку, прочитай книжку Карнегі “Як завести друзів та впливати на людей”. Бо бути зі скандалістами в кєнтах краще, ніж отримувати від них пілюлів.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

Поїздка

Пози вивчені, на поперечний шпагат сідаєш, карабін вже готовий, а 4 гривні сверблять у кишені. Маршрутка! Ось твій зірковий час, не облажайся.

 1) Зайди першим/ою.

Згадай фізкультуру, особливо – вправи на махи. Зараз це тобі дуже знадобиться, щоб відштовхувати зі свого шляху бабульок і надто спритних пасажирів. Ти і тільки ти повинен/а зайти спочатку з криками “То є Львів!”.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

2) Заходь в задні двері.

Найбільше місця і найкраща стратегічна зона знаходиться в задньому кінці маршрутки. Про це знають всі, але чомусь все одно скупчуються попереду. Але то не про тебе, бо ти маєш стратегію і стоїш на своєму! Якщо водій також має стратегію і навмисно не відчиняє задні, тримай лайфхак – попроси тих, хто біля дверей, відчайдушно тиснути на кнопку. Рано чи пізно водій здасться.

 3) Не піддавайся на тиск. 

Навіть якщо позаду купа місця, а попереду скупчився народ. Навіть якщо на тебе сипляться матюки і прокльони. Стій де стоїш! Бо ти не дарма прорахував/ла траєкторію руху маршрутки і рухи бабулі, біля якої стоїш. Ти знаєш, що вона вийде на наступній. Не піддавайся!

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

 4) Займи місце біля вікна.

Це найбезпечніша зона. Поступитися місцем зазвичай просять тих, хто біля проходу. Вікно забезпечить тобі красивий вид на місто і убезпечить від зазіхань на територію.
[sociallocker]
Найкращі місця позначені оранжевим:

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

5) Прикинься сплячим/ою.

Якщо зайняти місце біля вікна не вдалось, є ще один лайфхак – прикинься сплячим/ою. Найкраще це працюватиме вкупі з навушниками та музикою, щоб не чути нарікань на жахливу молодьож.

6) Правильно передавай гроші.

Якщо ти стоїш – не ведись на то! Ти їм не палка-передавалка. А якщо сидиш і хочеш блєснути розумом, коли передаватимуть двоє – вирахуй решту і передай їм без допомоги водія. Покажи, що ти вищий/а за них ментально! Може в маршрутці їде наступний Стів Джобс, який під враженням візьме тебе на роботу.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

Вихід

1) Стань Шерлоком.

Думай про вихід, як тільки зайшов/ла в маршрутку. Навіть коли вийшов/ла, думай про наступну. І вдома думай. Думки про те, як виходити, повинні супроводжувати тебе постійно! Бо немає нічого важливішого, ніж пропхатися через людський потік і безпечно вийти на зупинці. Бажано – на своїй.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

2 А) Запитай у кожного, чи вони виходять.

Не залишай обділеним увагою жодного пасажира. Навіть у дальньому кінці маршрутки. Цей жорстокий світ надто холодний, подаруй йому трішечки тепла і своєї уваги.

 2 Б) Якщо морозяться – будь МОНСТРОМ.

Якщо пазурі байдужості вже зачепилися за душі навколишніх і вони зморозились – готуйся. Саме для цього тобі знадобиться ЖОРСТКА музика. Бо в тебе залишився тільки один варіант.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

3) Дихни на повні груди.

Якщо вийти вдалося – радій! Ти один/а зі щасливчиків, які вижили. Розправ плечі і вдихни на повні груди смачне львівське повітря. Свобода! Залежно від ситуації (2А чи 2Б) ти відчуватимеш себе по-різному.

Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌
Стратегія і тактика виживання в маршрутці 🚌

 4) Будь ввічливим/ою.

Ввічливість – запорука успіху. В любій ситуації лишайся львівцем. Пам’ятаєш, що казав Карнегі?


[/sociallocker]

Іванович Андрій LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають