LVIV.COM

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three
Andriy Vovk

«Lybovne»

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three

Жінки і любов то є велика загадка. Стільки запитань, стільки думок, догадів, загадок, міркувань, що хлопцям не раз бракує терпеливості то всьо знести. Але одне найбільше запитання не дає їм заснути, воно мучить їх днями і ночами, забирає все – апетит, здоровий глузд, бажання працювати, адже – як то кажуть, ціна питання є велика!
«Ой чи дасть чи не дасть, того меду що спереду??» – Ось вершина! Ось Еверест всіх парубоцьких бажань! Ось краплина води для спраглого! Ось запитання без відповіді… хоча… поки що…

«Paska is Coming»

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three

Отже Пасха! Свято, яке так люблять на Галичині і не тільки. Особливою традицією в культурі західних українців є певні обов’язкові речі. А саме: купити нові мешти! Купити нові сподні (штани)! Піти підстригтись! Ну і 100 грам купити, без того вже ніяк! Ну звісно ще треба піти посповідатись, бо то раз в рік тільки треба, зробити порядки в хаті, помити вікна старою газетою, сходити на цвинтар, купити наклейки на яйця (не свої) та інше. Коли ви зібрали ті всі «артефакти», то можна бути спокійним, з вами сила! Можна іти спокійно святити Паску. Ну і звісно не забудьте про гроші. І то не якісь там дві гривні тре кидати, а вже двадцять і більше, бо то при святі так тре.

«Zahid Hate.Huliganjetta»

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three

Як всім відомо, Західна Україна славиться своєю великою «любов’ю» до кацапні та москалів. Світлина показує смиренне примирення кацапа з його нещасною долею (про це свідчить сльозинка на щоці) і отриманням непоганої піздюліни від галицького парубка-хулігана. Світлина описує вічну боротьбу між добром і злом, між всім гнилим «рускім» і прекрасним та неповторним українським. Образ боротьби надихає молодиків до активних дій щодо українізації і знищення всього кацапського, тих залишків «совєцкої власті», які ще залишились. Тож роздавайте щедрі піздюліни для кацапні, дорогі брати і сестри, і наша Матінка Україна стане кращою!

«Hlop bez Vusiv to e Dypa. Borshch bez Miasa to e Zupa»

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three

Ну то без образ, панове. Так говорить прадавня людська західноукраїнська приказка. Кожен хлоп має то любити. Вуса і м’ясо! Без того хлоп не хлоп, а борщ не борщ. То ж якщо хочете, парубки, щоб за вами бігали молодиці – запускайте вуса, але не такі «молочні», як в 15-ти річних шмаркачів, а такі справжні, шоб кололи дівку, єк цілюєш! І так само про борщ… ну то вже до наших молодиць. Нема м’яса – нема борща! Є м’ясо – то буде і борщ, і парубок під боком, і не простий, а зрозуміло шо, вусатий.

«Kynsi togo Rovera»

Paska is Coming. Zazapadenska cultura part three

Така світлина працює як чудовий подразник для всіх любителів велосипедної культури. Вони наперекір таким висловам бабусь, як «нашо воно тобі?» продовжують кататись на своїх велосипедах. Тому продовжуйте, шановне пані та панове! Не кидайте того ровера, а навпаки катайтесь ще більше!

Vovk Andriy LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають