LVIV.COM

Наукове волонтерство в грі Eve-online

Наукове волонтерство в грі Eve-online
Уляна Громова

Громадянська наука — концепція проведення наукових досліджень із залученням широкого кола добровольців, якi можуть бути любителями. 

Звучить гарно, але де ж її знайти?
Ось, наприклад, в грі Eve-online можна зайнятися пошуком білка в клітинах.

EVE Online — онлайн-гра, розрахована на багатьох користувачів, з науково-фантастичним сюжетом, дія якої розгортається в космосі. Гра розроблена ісландською компанією CCP Games.

ra_7tb_toi

А тепер про науку:

Є база даних з фотографіями клітин, зроблених через мікроскоп. І тепер потрібно, щоб хтось відсортував всі ці 13 мільйонів фото на групи за параметром “де знаходиться білок”.

Це не дуже складно, але й не так легко, як відрізнити слона від жирафа. Тому, просто так викласти в маси і сказати “ну все, сортуйте” — не вийде.

Тож дослідники, разом з розробниками Eve-online, впровадили міні-гру з пропрацьованними iнструкцiями всередину величезної і багатогранної гри.

zuvcerrzliq

Тепер, поки ти летиш від однієї зоряної системи до іншої — можеш допомагати біологам сортувати фотографії, отримуючи за це ігрову валюту.

Поки гравці розпізнають фотографії, оцінюється достовірність відповідей кожного, у відсотках. Що уважніший гравець — то вищий відсоток і нагорода. Спочатку гравцям показують фотографії, на які вже відповіли біологи. А коли більш, ніж половина твоїх відповідей – правильні, починають з’являтися фотографії, відповідь на які ще не відома. Тепер, відповівши, ти не знатимеш правильно ти визначив білок чи ні, зате побачиш як відповіли інші учасники.

А це я, граю у гру та, нарешті, можу себе за це не сварити с:

snqeea50xko

Дуже хочеться дізнатися, як надалі відбувається обробка даних, отриманих від гравців, але я поки що не знайшла.

Детальніше — на сайті Eve.

Громова Уляна LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають