LVIV.COM

Найтиповіші помилки на інтерв’ю серед кандидатів

Найтиповіші помилки на інтерв'ю серед кандидатів
Марта Комарницька
HR manager at Bytebrand

Співбесіди – це слово викликає різні емоції у кожного. Для когось це стрес, іспит чи навіть вистава. Для мене це робота. 


Було страшно вперше опинитись по інший бік столу, задавати запитання, створювати портрет людини, співставляти вміння та соціальні навички кандидата так, щоб команда була задоволена.

“З досвідом страх проходить”, – так мені говорили. Не скажу що це правда. Щоразу нові люди, нові виклики, відповідальність за свою команду. Ніколи не зникає відчуття остраху помилитись. Навпаки, воно постійно поруч і саме воно змушує покращуватись у всіх сферах: йти вперед, вчитись та піднімати свій рівень все вище і вище.

Але зараз цікавіше розповісти, які технології та методики краще застосовувати і як будувати своє резюме та CV так, щоб рекрутер його помітив, передав до HR, і Вам таки призначили інтерв’ю у компанії мрії.

Справа у тому, що часто приходять CV неінформативні – багато хто стверджує, що непотрібно розписувати весь свій досвід. Однак, якщо людина має справді багатий досвід і багато де була, вивчила та знає – це як мінімум варто вказати (звісно, якщо воно стосується роботи).

Також є пункти, які можуть підказати, наскільки кандидат соціальний: різноманітні волонтерські роботи, активна участь у спортивних змаганнях тощо. Це не займе багато місця, це просто декілька пунктів, які дадуть зрозуміти, яка людина прийде на співбесіду.

Коли вже у Вас призначена зустріч у офісі, намагайтесь прийти вчасно, не запізнюватись. А якщо переходити до найгірших помилок, які можуть допустити кандидати то це:

1. Абсолютна відсутність запитань стосовно компанії, організації роботи та іншого.

Це викликає як мінімум розуміння, що особа просто не зацікавлена у роботі, і сприймає це інтервю несерйозно. Питання – це найважливіший фактор зацікавленості кандидата, оскільки це бесіда між двома сторонами. А бесіду треба підтримувати. Якщо від хвилювання Ви можете забути усі питання, які вас цікавлять, то цілком нормально мати їх записаними у себе у блокноті, і переглянути або перед інтервю або вже під час співбесіди. Принаймі у такому випадку складається враження, що кандидат підготувався до зустрічі досить серйозно.

2. Критикувати та говорити погано про своє теперішнє місце праці.

Ну це просто табу, не можна ніколи казати, що компанія, де ви зараз працюєте, є жахливою, поганою і т.д і т.п. Світ змінюється, багато хто часто змінює позиції, тож цілком можливо, що після того, як пропрацювавши у компанії в якій ви проходите співбесіду, ви критикуватимете її так само як і ту, де працюєте зараз. Це дуже не по-командному і таке ніколи не дасть вам нових можливостей.

3. Не знати нічого про компанію

Іноді кандидата запитують, що він знає про компанію. Якщо у відповідь звучить, “нічого”, “я не роздивлявся сайт, instagram, linkedin чи facebook” – це розчарування і моветон. Ні, ні і ще раз ні.

4. Використання телефону під час інтервю.

Не варто користуватись телефоном під час співбесіди. Все ж таки Ваша цілковита увага потрібна для того, щоб отримати роботу. І неприємно буде тій людині, яка буде проводити співбесіду. Так що точно ні.

5. Неуважність.

Навіть, якщо стало нудно, якщо зрозуміли, що не хочете працювати в цій компанії. Все ж краще, залишити позитивне враження після себе. Брати активну участь у співбесіді, підтримувати розмову, поводити себе розслаблено та впевнено – ось це найважливіші аспекти. Коли по декілька разів інтерв’юер перепитується одне й те саме, помічає, що кандидат просто не слухає і не бере участі у співбесіді, це викликає ненайприємніші відчуття. І зменшує ваші шанси отримати роботу.

6. Загалом найважливішою помилкою є не бути собою.

Кожна людина – унікальна по своєму. Дозвольте це побачити тому, хто проводитиме із вами співбесіду.

Памятайте, не лише Вас оцінюють. Ви також оцінюєте. Тож успіху!

Комарницька Марта LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають