LVIV.COM

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Lviv calling: де шукати техно у Львові
Юлія Криваль
Sweet tooth, techno-lover, part-time vagabond.

Якщо найближчим часом тобі не по кишені оббивати пороги берлінських клубів, цьогорічний Amsterdam Dance Event чи Sonar пройшли попри тебе, як Ryanair повз український ринок, і вже не залишилось варіантів для вписки в київських друзів на ранок після Схеми чи походу в Closer, а твоя відтрезорена душа просить техно, то Львів має що запропонувати.

Lviv calling: де шукати техно у Львові
10 корпус. Photo credit: VitaminkaPhotography

Не будемо тішити нікого ілюзіями: львівська клубна культура не детройтський футуризм і не франкфуртський андерграунд – їй є до чого прагнути в плані підвищення попиту, регулярності і вміння скооперуватись для правильної організації лайн-апів. Але – на зло скептикам – згадаймо івенти, які тішили своєю ментальністю DIY, легким індустріальним флером естетики 90-х і відчуттям приналежності до якого-не-якого полінімного техно-ком’юніті.

Цей текст не є одою окремим людям, які стоять за проведенням вечірок; цей пост є швидше романтизацією того, що вони (і організатори, і виконавці, і рейвери різних поколінь) так багатобітно розвивають – львівську техно-сцену, якою б вона не була. Бо краще горобець у жмені, ніж журавель в Берґхайні :)

Отож, до вашої уваги – калейдоскоп подій і локацій, які вперто культивують любов до електронної музики, вміння насолоджуватися власне атмосферою (як зараз модно казати – вриватися) і кардіо-тренування у формі танців не в колах (!) #technoistauchsport

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Техно-ектівіті детектед

Textura


Серія подій від Текстури – напевно, найстабільніший і наймасовіший техно-феномен у Львові. Як дуже влучно описано на її веб-сайті, промо-група шукає (і знаходить!) “натхнення виключно в простоті підвальних урбаністичних рельєфів, щирості андеграундних ідейних тусовок, природності якісного техно звучання з рефлексивними танцями”.

Окрім рідних львівському вуху виконавців як Svarog, Karma Detalis та Lawrin, Текстура також притягує затятих рейверів до локально-культових ХДРД, Underground чи Subkultura нелокально-культовими іменами типу Yan Cook чи Cliche Morph.

Очікувана якість звуку, голограмність візуальних ефектів і своя особлива атмосфера навіть на перекурах – на кожну Текстуру чекається, як на манну небесну. Окрім подій, Текстура вкладає і в просвітницьку техно-діяльність у вигляді подкастів, блогів і діяльності своїх учасників за кордонами країни.

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Photo credit: Nina Nogachevska

ЛОРТА і Сихів

Відчувала себе Алісою в країні чудес на цьогорічному Bookworm Music Fest, який зустрічав буквоїдів у 5 залах з музикою різного напрямку (техно в тому числі), але який би ви стиль не обрали, всюди чекала потішна суміш вирізок зі старих журналів, (пост)радянських лозунгів і саморобних декорацій (окремий шаут-аут за чайовню!). Техно-сцена хоча і мала ще над чим попрацювати в плані звучання, але приємно вразила світловими ефектами.

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Також, оправдовуючи назву серії своїх подій Factory RAVE, приємно дивувала львівську публіку вибором локацій young and reckless арт-платформа A.factory – крім вже згаданої Лорти, пройшла пара подій на закинутій індустріальній території на Сихові, що обнадійливо знаходиться на вулиці Надійній.

Цього року сумлінно виходили на нічну зміну і стояли за станками колишніх заводів до самого ранку Basement Cat, Mike Trofimov, Borman, Demos, Electro Omar – всіх (простих і непростих) робітників і не перечислиш :)

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Photo credit: gypsyPetya

Video credit: Andriy Baglay

Актовий зал Fredra.61

Цей атмосферний осередок став місцем проведення заходів дуже широко спектру – від інсталяцій та концертів поодиноких виконавців до тусовок типу GRЯZ. Не дивно, що цей актовий зал “для своїх” часто хостить і техно-вечірки, де м’ясисто роздавали як місцеві Terry Mutini і Lstn, так і приїжджі гості, до прикладу – Pahatam і BSKD.

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Lviv Film Center

Старий добрий кінотеатр «Сокіл» приймає не тільки глядачів, але й любителів відбивати техно-ритми як в основному залі (як от наступний гіг Pastka від вже згаданого A.factory), так і в більш андерграундному (в прямому і переносному значенні) підвальному приміщенні (передаю привіт Efir-у, свіжоспеченому колективу, який в режимі ні-обіцянок-ні-пробачень взявся докласти ще свою лепту до плекання техно на локальному рівні).

Якщо ми вже зайшли в техно по коліна, то варто згадати і такі вкраплення, як Цех, Шатанина, 10 корпус (локація була уххх), на жаль, не надто людні техно-сесії в Клубі на FESTrepublic, які хоч і траплялись спорадично, але таки давали можливість провітрити львівські рейв-аутфіти.

Lviv calling: де шукати техно у Львові

Photo credit: фейсбук-пост від Shatanyna

На завершення, техно у Львові таки існує (read: є на чому плакати). В якому стані – це вже інше питання, але, власне, рух у бік спроб об’єднати зусилля різних організаторів (Night Ambassadors, як чути, прийом!), відсутність комерціалізації подій, яка потрохи підриває європейську клубну культуру, і символізм дещо інтимного і гедоністичного відчуття тут-і-зараз змушують вірити, що Львів зможе видати свій лічьний сорт берлінізму. Bitte, raven Sie hart.

Юлія Криваль LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають