LVIV.COM

Країна, де конкуренцію замінила співпраця. Кілька корисних висновків для підприємця, що зібрався до США

Країна, де конкуренцію замінила співпраця. Кілька корисних висновків для підприємця, що зібрався до США
Львівська бізнес-школа УКУ
Блог Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS). Про бізнес у всіх його аспектах

«Під час study tour до США я майже не чула слова «конкуренція», замість нього всі вживали слово «співпраця», – розповідає учасниця магістерської програми MSc in Innovations and Entrepreneurship у Львівській бізнес-школі УКУ (LvBS) Амалія Юсуфова.


«Я приїхала в США із лінією каркасних предметів інтер’єру grid/, щоб зрозуміти, як працює ринок дизайнерських виробів у США, поспілкуватись з дизайнерами та побачити якість та асортимент офлайн», – додає вона. У своєму блозі для Lviv.com Амалія розповідає про те, як шукати партнерів за океаном та отримати досвід у спілкуванні з американським бізнесом та університетами.

Амалія Юсуфова

«Привіт, мене звати Амалія Юсуфова, я є студенткою програми з інновацій і та підприємництва MSc in Innovation and Entrepreneurship Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS). Цієї осені разом зі своїми трьома одногрупниками ми стали щасливчиками, які отримали від LvBS у бізнес-тур до Чикаго та Нью-Йорка. Ідеєю такої поїздки вже давно жила декан-засновник Школи Софія Опацька, щоб дати можливість найменшим студентам LvBS (тобто, нам) зануритись в бізнесову та культурну атмосферу зовсім іншого регіону та накласти це на роботу над своїми бізнес-проектами.

Один повний день ми провели в компанії студентів Executive MBA Університету Нотр-Дам на курсі з міжнародного управління. В контексті подачі матеріалу та проведення занять цей день нічим не відрізнявся від наших насичених навчальних модулів у LvBS: читаємо літературу наперед, інтенсивно працюємо на парах, обговорюємо кейси та обмінюємось інформацією про те, як у кого просуваються справи з час минулого модуля:)

Ми познайомились з ініціативою Chicago Next в межах проекту World Business Chicago, що розвиває бізнес-екосистему Чикаго та стратегічним фокусом якої є привернення капіталу в місто, розвиток індустрій, пошук талантів та розвиток бізнес-спільноти цього міста. Упродовж цієї та усіх інших зустрічей ми майже не чули слова «конкуренція», замість нього всі вживали слово «співпраця».

Трохи про саме Чикаго

Центр міста згорів повністю та був заново відбудований у 1871 році (1871 – саме так називається найпотужніший бізнес-інкубатор міста). Тут проживає 2,7 млн людей та функціонує два великих аеропорти із сумарним трафіком у 100 млн людей щорічно. Зручна центральна локація з концентрацією виробничих бізнесів, фінансових та медіа. Ціна оренди житла нижча на 20% від цін у Нью-Йорку, на 30% – від Сан-Франциско. Чикаго увійшло в світовий ТОП-10 міст з інноваційною економікою. Тут – найвища концентрація університетів із $1,7В, що щорічно вкладаються в R&D коледжів та університетів. Тут знаходиться понад 100 інкубаторів, акселераторів та коворкінгових просторів.

За тиждень ми встигли дуже багато: разом із колегами ми отримали фідбеки на свої бізнеси від чиказького офісу PwC, познайомились з жіночим клубом International Women Forum, з Іваном Гевком та організацією Rotary International, що боряться з поліомієлітом на світовому рівні, відвідали Polsky Innovation Center, дві топові PR-компанії WeberShandwick та Ketchum, а у фіналі мали менторську сесію з легендарними Адріаном Сливоцьким та Майклом Польськи.

Крім цього, ми потрапили на дискусію на тему інновацій в економіці даних, побували в компанії з Еванстона, що повністю аутсорсить процес продажу, в компанії-розробнику побутових товарів, що допомагає іншим компаніям фіналізувати ідеї нових виробів, розробляє все в продукті: від дизайну до перших робочих прототипів. У нас відбулись зустрічі з представниками хабів, готових допомогти з розробкою продукту, першим продажем, налагодженням бізнес-процесів з однією умовою – жити в Чикаго…

Мої висновки з поїздки:

Динаміка життя в США є значно швидшою, ніж в Україні. Чудово розвинута інфраструктура, зрозумілі правила, яких дотримуються та працюючі алгоритми “дія-результат”, це дозволяє американському бізнесу думати про проблеми на рівень інакші, ніж ті проблеми, про які думаємо ми.

Великі компанії об’єднуються в асоціації, фінансують різного роду ініціативи, інноваційні центри, хаби, у межах яких співпрацюють, створюють нові можливості для розвитку МСБ, співпраці між собою та крос-секторально. Майбутнє будується ціною великих та постійних інвестицій в науку, інновації та підтримку навчання.

Мистецтву комунікації у американців нам ще треба повчитись. Вміння знайомитись та ненав’язливо дізнаватись про те, що тебе цікавить, вважається правильним тоном бесіди.

Не важливо, їдеш ти на роботу, збираєшся на літак чи домовляєшся про зустріч – плануй свій час. Корки можуть бути навіть у метро. До речі, саме поняття планування в Штатах по замовчуванню довгострокове (на п’ять років – це недовго) і якщо ти думаєш про своє життя, то точно вже знаєш, де та ким хочеш бути в майбутньому. Ти вже собі це запланував.

Амалія Юсуфова

Українська діаспора

У мене залишилось дуже приємне враження від усіх українців, яких ми зустріли в Чикаго та Нью-Йорку. Це був точно найтепліший прийом за кордоном, який я коли-небудь мала.тЗдається, ніби вони взяли все хороше від американців та зберегли все хороше від українців та вийшов такий собі мікс: щирий погляд, рідна посмішка, шанування традицій, тактовність, вміння презентувати себе та стійкість в досягненні своїх цілей.

І правда, деякі речі є незмінними, не важливо, на якому ти континенті: вміння тримати бесіду, розуміння правил етикету, шанобливе, безоціночне ставлення до тих, хто тебе оточує, цінності, якими ти керуєшся в житті, твої цілі та зусилля в напрямку їх досягнення.

Для мене очевидно, що такі поїздки не спрямовані на отримання негайного результату та висновків. Як на мене, сенс таких поїздок – помітити ті неявні на дистанційному вивченні підходи до ведення справ, культурні особливості та коди, оцінити масштаби діяльності та можливості розвитку – свого та компанії».


Раніше ми публікували блог ще одного учасника цієї навчальної поїздки Віктора Павлучинського під назвою «Неочевидні очевидності. 4 важливі висновки з бізнес-мандрівки до США». Віктор є співзасновником компанії Devlight IT, що займається розробкою програмного забезпечення для Android. Він дуже цікаво розповідає про прототипування, баскетбол та інші найцікавіші моменти поїздки.

Lviv Business School (LvBS) LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають