LVIV.COM

Як перетнути 8 часових поясів і не зійти з розуму?

Як перетнути 8 часових поясів і не зійти з розуму?
Анастасія Хмельовська

Вітаю! Ви пройшли вісім кіл пекла, обираючи маршрут до США, і змогли вкластися у відносно невелику суму та мінімальний час пересадок. Все, що залишилося – пережити дев‘яте коло – переліт.


Зазвичай, всі квитки за доступною ціною з України до США йдуть за такою схемою: Україна – західна європейська країна (наприклад, Франція або Бельгія) – Міжнародний аеропорт імені Гартсфілд-Джексона в Атланті (найбільший у світі аеропорт за кількістю пасажирів та за кількістю посадок) – місце перебування за умовою контракту. Час між пересадками може коливатися від двох з половиною годин до двадцяти годин, тому квитки з малим очікуванням наступного рейсу – запорука приємного перельтоту.

Як перетнути 8 часових поясів і не зійти з розуму?

Перше, що потрібно зробити – підготувати ручну кладь. Обов‘язково візьміть із собою зубну щітку i краплі для носа, адже у літаку ви відчуватимете набряк. Я завжди брала з собою ще й краплі для вух. Вони потрібні для тих, хто відчуває біль при різких перепадах тиску. Для дівчат раджу таку необхідність, як сухий шампунь. Але тут обережно: дозволений об`єм аерозолю – 100 мл і обов‘язково у прозорому герметичному пакеті, розмір якого не більше, ніж 20 см. Це стосується всіх рідин, які ви захочете перевезти. До речі, минулого року я забула про це правило і двоє абсолютно нових парфумів Victoria’s Secret залишилися в аеропорті штату Флорида. Назавжди.

Також важливо взяти змінну білизну та одяг, який легко поміститься вам у сумку. Чому? Все просто. Приблизно 40% студентів програми Work&Travel стикаються з такою проблемою чудових українських авіаліній, як втрата багажу. Цього року біль втрати відчув мій друг, який поїхав до Америки на кілька днів раніше, ніж я. Йому довелося чекати на багаж кілька днів. І тільки уявіть, з яким нетерпінням він чекав на валізу, адже іншого одягу в нього просто не було. Тому краще перестрахуватися і бути впевненим, що у разі втрати багажу ви зможете пробути кілька днів хоча б у свіжій білизні.

Не забудьте про павербенк та навушники, якщо вирушаєте в далеку дорогу самі. Але якщо все ж забули, тоді можу втішити тим, що коли ви летітимете вже до США на борту літака у вас буде персональний комп‘ютер з мільйоном фільмів та серіалів, які перетворять ваш десятигодинний переліт у задоволення.

І, звичайно, одягніться зручно. Ніякиє вузьких/цупких джинсів та синтетичних облягачих легінсів. Ви пошкодуєте, що обрали гарний вигляд замість зручності в першу годину перельоту.

Тільки зручне взуття! В останні години перельоту ви відчуєте набряки тіла і вам здаватиметься, що взуття стало вам замале, тому тісне взуття буде поганою ідеєю.

Як перетнути 8 часових поясів і не зійти з розуму?І не забудьте взяти з собою суму в євро, щоб придбати воду або снеки в аеропорті між перельотами. У випадку, якщо ви забули євро, ви завжди можете заплатити у доларах, але решту все одно отримаєте в євро.

Якщо говорити про пакування валізи, то тут все просто. Якщо ви дівчинка і збираєтеся зайнятися шопінгом у США, тоді у вас два варіанти розвитку подій. Перший – ви приїдете з повною валізою, купите новий одяг і подарунки, і викините старий одяг. Звичайно, можна якимось чином надіслати речі поштою , але це довго і дорого.
Другий варіант – їдьте з напівпорожньою валізою. Цього року я зробила саме так. Сподіваюся, що це спрацює, бо у минулому всі речі, з якими я приїхала до Америки опинилися в смітнику. І це був не лише одяг, а й косметика, сумочки та біжутерія.

Коли ви прилетите до аеропорту, можете не хвилюватися. Американці дійсно helpful, вони завжди допоможуть та підкажуть. У минулому році саме це мене найбільше здивувало. Я та кілька моїх колег-студентів прилетіли вночі і не могли замовити Uber, адже не мали американської банківської картки. Ми просто стояли та чекали на звичайне жовтеньке таксі ( якого, як з‘ясувалося, не буває в деяких містах взагалі). За 10 хвилин до нас кілька разів підходили працівники аеропорту та навіть звичайні пасажири і запитували, чи в нас все добре, і чи нам, часом, не потрібна допомога.

Не бійтеся запитати перехожих, де можна знайти таксі або де знаходиться метро у аеропорті (часте явище у США). Вам завжди допоможуть і підкажуть. Головне не бійтеся просити про допомогу😉

Анастасія Хмельовська LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають