LVIV.COM

Чому два помідори коштують 4 долари? Адаптація до нових умов у США для учасників Work&Travel

Чому два помідори коштують 4 долари? Адаптація до нових умов у США для учасників Work&Travel
Анастасія Хмельовська

Важкий переліт вже позаду. Ви дісталися місця, яке наступні три місяці називатимете домом, і все, чого ви зараз потребуєте – сон. Відчуття втоми не покидатиме вас кілька днів, і причина тому – джетлаг.


Десинхроноз ( англ. jet lag) — стан людини, що виникає в результаті перетину декількох часових поясів і, таким чином, утворення десинхронізації біологічних ритмів. Будьте готові до того, що перші вісім днів в Америці будуть здаватися надзвичайно виснажливими. Чому вісім? Все просто: ви перетнули вісім часових поясів. Кожен перетнутий пояс потребує одного дня для відновлення.

Утримайтеся від фізичних навантаженнь та розумової активності. Джетлаг негативно впливає на уважність, зосередженість та здатність приймати рішення. Ризик помилитися зростає вдвічі.

Якщо коротко описати мій досвід десинхронозу – «бачу ліжко, не бачу перешкод», або «All I need is sleep». Напевно, саме тому всі студенти згадують перші дні не з надто великим захопленням. Джетлаг трошки викривлює перші враження від нової країни.

Окрім сну, ви також захочете приготувати собі breakfast/lunch/dinner. Беріть телефон і шукайте найближчий Walmart. Саме там раджу робити покупки. Цей дійсно гігантський маркет здивує вас великим вибором продуктів та відносно низькими цінами. До речі, там ви знайдете не лише їжу, а й одяг, косметику, електроніку, рибальське приладдя та медикаменти. Можна купити і садові меблі. І таке може знадобитись, коли під час чергової вечірки ви зламаєте диван і не наважитесь потім зізнатися власнику квартири. Перевірено на власному досвіді.

Зараз якраз та мить, коли я поясню дивний заголовок. Так, два помідори будуть коштувати приблизно чотири долари, а пляшка молока – орієнтовно п’ять. Якщо ви вже порахували, скільки це в гривнях, тоді раджу забути про таку систему. Заховайте свого внутрішнього українця і навчіться жити, як американці. Ви отримуватимете зарплату в доларах і, відповідно, можете дозволити собі купити собі йогурт Noosa (найсмачніший йогурт в Америці) за 2 долари і 47 центів. У співвідношенні вашої зарплати до витрат ви побачите, що не все так погано.

Чому два помідори коштують 4 долари? Адаптація до нових умов у США для учасників Work&Travel

До речі, про зарплату.

Будьте готові прожити без зарплати приблизно три тижні. Візьміть з собою щонайменше 600 доларів. Цих грошей повинно вистачити до першої зарплати. Щодо першого робочого дня, то тут по-різному. Комусь дають ще тиждень міні-відпустки, хтось йде на роботу через два-три дні, а хтось – я, адже спізнюється на два тижні через важливі справи і прилітає за день до першого робочого дня. У будь-якому разі сконтактуйте зі своїм менеджером та уточніть всі деталі, щоб перший робочий день став початком незабутнього літа.

Пийте багато води, адже зневоднення після перельоту ніхто не відміняв, правильно харчуйтеся (принаймні, перші кілька днів) та enjoy yourself.

Анастасія Хмельовська LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають