LVIV.COM

Бельгієць не рекомендує: на що не вестись і скільки коштує вікенд у Брюсселі

Ділися або не палися

Бельгієць не рекомендує: на що не вестись і скільки коштує вікенд у Брюсселі
Вікторія Золотова

Моя перша мітка у новенькому біометричному паспорті - серпень, Бельгія. Там ми знайшли нового друга - 32-річного корінного брюссельця Марка, який розповів про ціни, цікаві місця та розкручені трюки для туристів.


 

IMGP6869-min (1)

Житло

Ціну за ліжко місцеві хостели пропонують в середньому від 25 євро - доволі зручні хостели в центрі міста зі сніданком. Проте і на Airbnb висить багато цікавих пропозицій - квартири від 35 євро.
Але хостели, готелі чи квартири - трохи нудно, якщо ви в пошуках справжнього духу Брюсселя у шкурі місцевого жителя. Так і ми втекли від туристичної нудьги білосніжних подушок і сніданку у ліжко до рутини Марка, який продав машину, аби ходити щодня кілька кілометрів на роботу.
Наш перший досвід Couchsurfing’у - найвдаліший експеримент за 9 днів подорожі, бо наш хост, окрім дверей до квартири, відкрив нам Брюссель і брюссельців, показавши нам місто і познайомивши з друзями.

brussels-pub
brussels-couchsurfing

Мова та жителі

Марк розповідає: місто знаходиться на перетині двох зон - Фландрія і Валлонія,  між якими кілька століть тому точилася боротьба через мовне питання. На вулицях чути лише французьку, проте будь-який надпис ви побачите перекладеним також на нідерландську. Місцеві добре знають нідерландську, проте надають перевагу французькій. На моє питання про мультинаціональність європейської столиці, Марк відповів цифрами : 48% міста - не місцеві.

 

brussels-grand-place
brussels-grand-place
brussels-grand-place
Бельгієць не рекомендує: на що не вестись і скільки коштує вікенд у Брюсселі

Що подивитись?

Окрім музеїв, які нам порадили друзі Марка, були і ті, від яких нас відмовили: вони нудні і надто “класичні”. А ось ці два точно варті уваги:

  • Музей бельгійського сюрреалістичного митця Рене Магрітта  на Rue de la Régence, 3 .
  • Музей музичних інструментів з найвіддаленіших куточків світу, де в навушниках можна послухати, як грає кожен експонат на Rue Montagne de la Cour, 2.

Ще одна обов’язкова точка - Європарламент на Rue Wiertz, 60.

Також сходіть на блошиний ринок на Place du Jeu de Balle - це життя європейської столиці навиворіт, де емігранти та старше покоління корінних перепродають антикваріат, книги і посуд.

 

brussels-belgium-european-union
brussels-belgium-european-union

Атракції, на які не вестись

Бельгійські вафлі

Спробувати такі ж вафлі можна у Львові на Дорошенка, бо знайти 5 відмінностей мені не вдалося, хоча я дійсно старалася. Ці кілька євро краще сховайте в кишеню до найближчого пабу.

Хлопчик, що дзюрить

Maneken pis виглядає занедбано і непримітно для людського ока: маленький фонтан, розташований високо і огороджений парканом. Насправді ж символ міста просто робить виручку сувенірним крамницям, бо цей образ використовують абсолютно всі.

Атоміум

Це атом, збільшений у 165 мільярдів разів. А ще - це дорого, нудно і беззмістовно. Наш хост Марк не радить Атоміум, бо:

а. 12 євро

б. Величезна черга до підйому на оглядовий майданчик

в. У Брюсселі є й інші безкоштовні тихі місця з видом на місто. Візьміть сир брі за 2 євро і багет за 80 центів у крамниці та відправляйтеся на площу біля Monument à la Gloire de L’infanterie Belge.

maneken-pis-brussels
Бельгієць не рекомендує: на що не вестись і скільки коштує вікенд у Брюсселі

Must-try

Бельгійська картопля фрі

Є така особливість європейського сервісу: за гроші, які ти платиш, ти завжди отримуєш дійсно великі порції. За словами нашого бельгійського  друга, за 3,75 євро у Fritland на Rue Henri Maus, 49 можна спробувати найкращу бельгійську картоплю з андалузьким соусом, який у Львові ви напевно не знайдете. Колись журналісти навіть Ангелу Меркель засікли за поїданням frites з цим соусом під час перерви у Європарламенті.

Пиво

Клянуся: будь-яке пиво, куплене вами (пляшкове в супермаркеті, розливне у пабах для туристів або для місцевих, тепле чи холодне, світле чи темне, гірке або солодке) матиме свій характер. Аби краще зрозуміти різницю між смаками, раджу замовити 6 невеликих келихів на пробу в пабі Delirium на Rue du Marché aux Fromages, 9 (Марк каже, що пиво тут найкраще, хоча тут не надто людно). Такий набір коштуватиме приблизно 12 євро.

В Брюсселі не доводиться скривившись обирати між Оболонью і Роганью. Тут можна обирати з закритими очима.

brussels-pub-beer

Фото: Вікторія Золотова

Усі статті автора
Зараз читають