LVIV.COM

6 порад для вдалого нетворкінгу 🤝

6 порад для вдалого нетворкінгу 🤝
Марія Шутак

Соціалізація — важливий аспект не тільки особистого, але й ділового життя. І якщо в першому випадку ще можна якось обмежити кількість людей в своєму оточенні, зачинитися вдома з горнятком какао та серіалом, то на роботі контакти з новими людьми часто є неминучі. Тому зараз в моду увійшов «нетворкінг». Саме явище існувало завжди, а от модне словечко в українському лексиконі з’явилося зовсім недавно.


Нетворкінг — це процес налагоджування професійних та особистих зв’язків, для майбутньої співпраці, партнерства, вирішення різних питань.

По суті, схоже на те, про що нам товкмачили чи не з дитинства — зв’язки вирішують все. Вступ до вишу, співбесіда на першу роботу, похід до лікаря — ніщо не вирішується без “своїх людей”. Мабуть тому подібний підхід до вирішення справ виховав в декому з нас відразу до комунікації з людьми заради вигоди.

Але нетворкінг не про це. Нетворкінг про обмін ідеями, про відкритість і кооперацію, тому непогано було б цю навичку розвинути кожному, незалежно від сфери роботи. А в сучасному світі без широкої мережі контактів не обійтись

Ось декілька порад для тих, кому знайомство з новими людьми дається нелегко:

1. Визначте ціль спілкування

З ким ви хочете познайомитись і задля чого? Відповідь на ці запитання суттєво зекономить вам і вашому співрозмовнику час, а головне додасть вам впевненості.
Випадкові знайомства не є ефективними. Основною метою знайомства вирішення актуальної або потенційної проблеми. Ніхто не хоче витрачати свій час на розмови ні про що, адже час це гроші. Тому за можливості наперед перегляньте список відвідувачів івенту, на яку ви збираєтесь і продумайте до кого і з якою метою звернутись.

Наприклад, за допомогою додатку Cards ви зможете переглянути візитні картки усіх відвідувачів події одразу ж після реєстрації. Окрім контактної інформації, візитівка може багато розказати про людину: її компанію, галузь, зону експертизи та відповідальності, а навіть особисті вподобання як-от улюблений колір. Таким чином, у вас одразу буде інформація про людину, яка вам потрібна.

6 порад для вдалого нетворкінгу 🤝

2. Говоріть про людей

Якщо у вас немає конкретного запитання, але людина для вас потенційно цікава, то почніть з її інтересів. Люди люблять говорити про те, що їм подобається. Почніть розмову з ненав’язливого питання про інтереси людини, і наступна тема для розмови випливе сама собою. Такий спосіб знизить стресовість ситуації, та й не всі хочуть говорити про роботу, особливо, якщо це неформальна подія.

6 порад для вдалого нетворкінгу 🤝

3. Будьте відкритими до співпраці

Ця порада видається очевидною, але багато хто про це забуває нагадати у спілкуванні. Нетворкінг націлений не лише на вирішення конкретних завдань, — це також інвестиції в майбутнє. Тому якщо ви комусь допоможете надіславши цікаву статтю, чи познайомивши з потрібною людиною, у вас складеться репутація людини, з якою варто мати справу.

4. Візьміть з собою візитні картки

Навіть якщо ви мали блискучу розмову з вашим потенційним клієнтом/інвестором/партнером, не факт, що він запам’ятає вас після бурхливої афтерпаті. Не забудьте обмінятись контактами і вручіть свою візитівку. Головне, щоб вона не загубилась по дорозі.
А якщо вам набридли пережитки минулого, якщо ви часто подорожуєте або міняєте контактну інформацію, або просто забули візитки вдома або не надрукували, можете скористатися додатком Cards і миттєво поділитися цифровою карткою із співрозмовником.
Лайфхак: занотуйте інформацію про обставини зустрічі та про особливості співрозмовника відразу після діалогу. Якщо ви користуєтесь Cards, ви зможете зробити це одразу в додатку.

5. Називайте людину по імені

Така проста деталь насправді має психологічний вплив і зробить ваше спілкування більш персональним. Тільки робіть це щиро і безпосередньо, виключіть режим sales менеджера і щиро поговоріть з людиною про те, що вас цікавить.

6. Просто будьте собою

Не треба старатись вигадати щось нове і подавати себе неприродньо. Якщо у вас є справа, якою ви займаєтесь, конкретні інтереси та навички, то це вже гарантує вам корисне знайомство. Залишилось зробити перший крок назустріч людям, яким це потрібно. Навіть якщо це буде не кожен присутній, не бійтесь пробувати далі.

Марія Шутак LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають