LVIV.COM

5 популярних наукових книг та музика до них

5 популярних наукових книг та музика до них
Ігор Кімарсан
Хворію фантастикою, сюрреалізмом, буддологією та медитацією. Їм книги, ділюся ідеями та розповідаю байки. Виробництво 1984 року.

Думаю, що багато із читачів цього блогу люблять читати. Цього разу спробував підготувати список книг науково-популярного характеру, які читаються легко, із задоволенням, і залишають слід всередині голови. Навіть, якщо цей слід ледь помітний.


Окрім списку також подумалося долучити по одному альбому музики, яка доповнить читання, зробить його настроєвим і допоможе пригадати призабуте при майбутніх прослуховуваннях. Знаєте, як воно там у психології – все перцептивно взаємопов’язане. Щойно ви почули запах опалого листя і “навалилося” спогадами фрагменти і цілісні образи дитинства, минулого року, емоційних станів etc.

І ще хотів сказати, бо це важливо – цей пост безкоштовної цілком волонтерської реклами книг, які можна придбати в наших книгарнях (а це доволі рідкісний випадок навіть тепер) і за невеликі гроші. Видавництва мене про це не просили.

Отож, розпочинаємо екскурсію.

Томас Гілланд Еріксен “Тиранія моменту: швидкий і повільний час в інформаційну добу”.

1

Видавництво “Кальварія”.

Якщо хочете дізнатися, чому постійно запізнюєтеся навіть в епоху технологій “економії часу” – вам сюди. Есеїстика, просто, доступно, небагато тексту і хороший український переклад.

Альбом для прослуховування

The Dillinger Escape Plan “One of Us Is the Killer” (2013)

або в разі, якщо ви не любите екстремального читання

Unkle “War Stories” (2007)

Мічіо Каку “Фізика майбутнього”

2

Видавництво “Літопис”.

Якщо цікаві тенденції та зміни у сучасній фізиці і не лише фізиці – вам сюди. Автор – відомий у світі оптиміст-популяризатор від природничої науки, який захоплено розповість і про можливий кінець світу. І звісно, на обкладинці ви побачите інше прізвище «Кайку» – це помилка перекладачів.

Альбом для прослуховування:

Kraftwerk “The Man-Machine” (1978)


Можете мені не повірити на слово, але цей альбом став і для мене відкриттям.

Ларс Свендсен “Філософія свободи”

3

Видавництво Анетти Антоненко / “Ніка-центр”

У темпі українського книговидання та перекладів – ця книга майже гарячий пиріжок або випічка, або струдель для інтелекту. Якби раптом, хтось хотів почитати філософа ХХІ ст. із хорошим гумором та серйозними питаннями.

Альбом для прослуховування

Mogwai “Mr.Beast” (2006)

Карл Юнґ “Архетипи і колективне несвідоме”

4

Видавництво “Астролябія”

Якщо вам нудно, закінчилася кава, осінь, сігарєти і коньяк, а натомість настала зима і несвідоме проситься поглянути на нього, тоді ця книга для вас. Можна читати в будь-який інший сезон року, навіть у полювальний, але зима вже близько і треба себе чимось зайняти.

Альбом для прослуховування

Robert Rich “Somnium” (2001)

Мірча Еліаде “Трактат з історії релігій”

5

Видавництво “Дух і Літера”

Нарешті завершуємо екскурсію книгою класика, дослідника релігій та різних духовних систем з Румунії. Маю до нього і до попереднього автора симпатію, але за відсутності докорів сумління – не каюся в суб’єктивності. Про що ви тут прочитаєте? Про символи, молекули релігій, про образи давніх часів, про коріння уявлень та міфу. Ви прочитаєте про себе і про те, чому іноді маєте відчуття туги за чимось призабутим, втягнутим у сутінки історії, немов далеким світлом або горизонтом, що постійно втікає.

Альбом для прослуховування:

Canto Gregoriano “Coro de monjes del Monasterio Benedictino de Santos” (1993)

або

La musique de l’Antiquité:

Кімарсан Ігор LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають