LVIV.COM

10 щоденних звичок, які підвищать вашу продуктивність

10 щоденних звичок, які підвищать вашу продуктивність
Мирон Мельник
Project manager

Щодня мільйони людей повертаються з роботи втомленими та “вигорілими”. Long hours, виснажливі завдання, що чергуються з перекурами та кофібрейками, будь-кого перетворять на офісного зомбі. Проте, культивуючи наступні корисні звички, можна позбутись зазначеного феномену.


Висипайтесь

Науковцями доведено, що нормальний сон дорослої людини має тривати від 7 до 9 годин. Всі знають, що нестача сну не тільки знижує продуктивність, але й катастрофічно позначається на здоров’ї: погіршується зовнішній вигляд, порушується обмін речовин, накопичується втома, навіть можуть розвинутися хвороби.

Як наслідок забудьте про “ще 5 хвилин” – кілька разове переведення будильника зранку – надзвичайно деструктивна звичка. Кожен наступний дзвінок викликає лише роздратування і навряд чи це хороший початок дня. Натомість вчасно лягайте спати. Хороший сон – це +100500 до продуктивності.

Снідайте

Чимало людей ігнорують сніданок, а дарма. Зранку тіло потребує заряду енергії, тільки кавою або чаєм від нього не відкупишся. Перша половина дня – найважливіша на роботі, а з порожнім баком далеко не заїдеш.

Мисліть позитивно

Можливо це звучить банально, але оптимізм дозволяє бути щасливим і продуктивним на роботі. З таким підходом ви розцінюватимете навіть найважчу і брудну роботу у позитивному ключі. Повірте, це окупиться!

Плануйте свої справи у щоденнику

Визначення переліку завдань на день, тиждень та пріоритетів на триваліший період дозволить раціонально управляти собою в часі. Такий підхід значно збільшить кількість доведених справ до успішного кінця, забезпечить гнучкість у прийнятті рішень та зосередить зусилля на найбільш пріоритетних для Вас справах.

Для прикладу, всі завдання можна розподілити на чотири групи:

1) термінові і важливі (потрібно зробити якомога швидше);

2) нетермінові важливі (стратегічні завдання з віддаленим дедлайном);

3) термінові неважливі (потрібно зробити швидко, але можна відкласти або не займатися самому);

4) нетермінові й неважливі (як правило, такі справи можна викреслити або доручити третім особам).

Будьте професіоналом

Щоб бути професіоналом своєї справи потрібно займатись тим, що цікавить та близьке по душі. Тільки в такому випадку Ви будете із задоволенням занурюватись в процес з головою, шукатитимете шляхи вирішення проблем, освоюватимете нові навички та удосконалюватимете свою техніку.

Старайтесь помічати деталі, мисліть широко та комплексно. Постійно розвивайтесь та удосконалюйте свої навики, відвідуйте тренінги та навчання, спілкуйтесь з колегами та переймайте чужий досвід.

Медитуйте

Більшість людей відкидають медитацію через стереотипи. Але секрет успіху – не бути як усі, а бути собою. Медитація допомагає впорядкувати себе, відкинути зайве і чітко зосереджуватися на конкретних цілях. Спробуйте аплікуху Headspace. Після першого ж заняття ви зрозумієте, що дозволяло Стіву Джобсу залишатися сфокусованим та чітко спланувати розвиток однієї з найпотужніших корпорацій планети.

Dress for Success

Одяг має величезне значення. Якщо вам подобається, як ви виглядаєте – ви почуваєтесь впевнено. Дослідження показують, що люди, які доглядають за собою та охайно одягаються, заробляють більше. Однак, не перегинайте палку, особливо з аксесуарами. Недаремно говорять: “Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму”. Праця над обома компонентами – неодмінно принесе успіх.

Святкуйте маленькі перемоги

Часто, досягнувши у чомусь успіху, ми спішимо взятися за наступне завдання у списку. Але так ми позбавляємо себе маленьких радощів життя, які насправді, сильно впливають на мотивацію і продуктивність. Знайдіть час, щоб відсвяткувати свої перемоги – нехай це буде філіжанка кави, смачний круасанчик чи, навіть, прогулянка.

Розчаруйте Цукерберга – відмовтесь від соцмереж у робочий час

Якщо визвісно не СММ-щик. Соцмережі забирають не просто час, але й ментальну енергію. Лайки та репости сприяють виділенню гормону щастя допаміну, а їх відсутність – кортизолу, який викликає стрес. Якщо повністю позбутися лампового фейсбучика неможливо, виділіть для нього окремий час н-д зранку чи ввечері.

Вимкніть нотифікації

З приходом соцмереж спілкуватись стало простіше, однак надмірна активність стрімко зменшує особистий простір. Врахуйте наступне: все, щовідбувається у соцмережах, не потребує вашої термінової участі. Коли є щось справді нагальне, вам зателефонують. Все решта – сміливо видаляйте чи вимикайте. Лайк вашої минулорічної фотки незнайомою людиною не вартий того, щоб видізнались про нього вже і зараз. А от енергії забере чимало.

➤ Як це – їздити на електромобілі? Власний досвід

Мельник Мирон LVIV.COM

Ділись, Бро

Зараз читають